خبرنگاران 60 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در استان اردبیل فعال است

به گزارش بام سمپاد، اردبیل - خبرنگاران - مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: 60 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و 22 صندوق عشایری در این استان با عضویت 2 هزار و 350 زن روستایی و عشایری فعال هستند.

خبرنگاران 60 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در استان اردبیل فعال است

به گزارش بام سمپاد ، علیرضا خواجوی روز دوشنبه در آیین تجلیل از زنان روستایی کارآفرین حوزه کشاورزی استان اضافه نمود: این بانوان در زیربخش های مختلف کشاورزی اعم از دامپروری، زراعت، باغبانی، صنایع تبدیلی و صنایع دستی مشغول فعالیت هستند.

وی اظهارامیدواری کرد با برنامه ریزی هایی که برای پایداری اشتغال خانگی و کسب و کارهای روستایی انجام می گردد ، تاثیرگذاری این صندوق ها در آبادانی روستاها بیشتر گردد.

او مسوولیت پذیری، تعهد بالای زنان به حفظ بنیان خانواده و استقبال آنها از طرح های آموزش و حمایتی وزرات جهاد کشاورزی را ظرفیت بالایی برای نقش آفرینی این جامعه ارزشمند در توسعه بخش کشاوری، بهبود معیشت خانوارهای روستایی و جلوگیری از مهاجرت و تقویت فعالیت های تولیدی در روستاها دانست.

وی اضافه نمود: نهادسازی و سازماندهی بانوان فعال بخش کشاورزی در قالب تشکل های مالی از قبیل صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی منجر به توانمندسازی اجتماعی و مالی آنها شده و راستا اشتغال پایدار و رونق کسب و کارهای خرد روستایی را هموار خواهد نمود.

همایش ملی روز جهانی زن روستایی با حضور معاون اول رییس جمهوری، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزیر جهاد کشاورزی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری و جمعی از مسوولان کشوری و استانی وزرات جهاد کشاورزی همزمان در سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید.

در این مراسم به نمایندگی از زنان روستایی و عشایری استان از پنج نفر از زنان کارآفرین و فعال حوزه کشاورزی استان تقدیر شد، همچنین در نمایشگاه جنبی این همایش که در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور برگزار گردید محصول گواهی شده سیب زمینی به عنوان محصول الگویی سایت های استانداردسازی زنان روستایی در معرض بازدید و عرضه نهاده شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 60 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در استان اردبیل فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 60 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در استان اردبیل فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید